Wybierz się na wyjątkową wycieczkę szlakiem najsłynniejszych pływalni i parków wodnych. Proponowana przez infobasen.pl wycieczka zaczyna się w Warszawskim Wodnym Parku.
Ostatnim punktem wycieczki jest przepiękne Hajduszoboszno. Porównaj i zobacz jedne z największych parków wodnych w Polsce, Słowacji oraz Węgier!
Planujesz wakacyjny wypad weekendowy? Mamy dla Ciebie propozycję na spędzenie kilku wymarzonych dni. Odkryj wyjątkowe miejsca, odpocznij i zabaw się!

Mapa szlaku:Pierwsze trzy punkty trasy: A,B oraz C to polskie Aquaparki: Wodny Park w Warszawie, Łódzka Fala oraz Krakowski Park Wodny.


źródło: www.wodnypark.com.pl
A) Wodny Park Warszawianka to największy park wodny w województwie mazowieckim (stan na 2009r). W skład kompleksu wchodzą: basen olimpijski, wewnętrzne baseny rekreacyjne, brodzik dla dzieci, całoroczny basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą. Dostępne są również sauny, solarium i kompleks odnowy biologicznej. Atrakcji dla najmłodszych nie brakuje: dwie zjeżdżalnie (45 i 72 metry), wodospady i gejzery wodne.źródło: www.aquapark.lodz.pl/
B) Łódzka Fala – jest jednym z najstarszych i najsłynniejszych polskich kąpielisk, obecnie całkowicie odremontowane. Do dyspozycji gości są cztery baseny wewnętrzne oraz trzy na zewnątrz. Dla najmłodszych jest plac zabaw. Na Fali odbywają się liczne imprezy: Tuning Show, wybory Miss Fali oraz Noc Naturystów.

źródło: www.parkwodny.pl/
C) Krakowski Park Wodny – jest jednym z największych i najciekawszych obiektów w Polsce. Najlepszej zabawy doświadczą najmłodsi, dla których park wodny przygotował mnóstwo atrakcji: rwąca rzeka, wyspa z fontanną, dwie ścianki do wspinaczki i bardzo dużo wyjątkowych zjeżdżalni. Kompleks posiada również 8 jacuzzi i zespół saun. Po kąpieli można wybrać się na seans do kina, które znajduje się tuż obok Aquaparku.
źródło: termypodhalanskie.pl
Drugi przystanek to kąpiel w cieplutkiej wodzie termalnej. Do wyboru mamy dwie miejscowości: Szaflary obok Nowego Targu – D) Termy podhalańskie – kameralny i niedrogi ośrodek rekreacyjny z gorącą termalną wodą, masażami i sauną, wliczoną w koszt pobytu na basenach. Idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Na basenie mało jest atrakcji dla dzieci – tylko siatka nad wodą oraz nieduże zjeżdżalnie wewnątrz budynku.

źródło: www.termabukowina.pl
Alternatywną propozycją w przepięknym polskim rejonie Tatrzańskiego Parku Narodowego są E) Termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Jest to nowo otwarty kompleks sportowo-rekreacyjny, również wypełniony ciepłą wodą termalną. Obiekt jest bardzo duży, składa się między innymi z głównej hali basenowej w kształcie skrzypiec góralskich, basenu sportowego, rwącej rzeki, zespołu zjeżdżalni (najdłuższa ma 100 metrów długości), basenów zewnętrznych, brodzika dla dzieci, zespołu saun oraz świetnie wyposażonego basenu z masażami wodnymi. Miejsce to należy koniecznie odwiedzić!.


źródło: www.besenovanet.sk/__pl
W dalszą wycieczkę wybierzemy się na Słowację do krainy basenów termalnych w której niestety płacimy już w euro. Proponujemy zobaczyć dwa niezapomniane miejsca. Pierwsze to F) Thermal park Besenova. - wyjątkowe uzdrowisko, dla dorosłych i dzieci. Baseny zewnętrzne wypełnione są brunatną leczniczą i wyjątkowo gorącą wodą termalną. Dla dzieci jest brodzik i zespół zjeżdżalni.
źródło: www.tatralandia.sk
Druga propozycja to G) Aquapark Tatralandia – raj zabawy dla dzieci i młodzieży. Zjeżdżalnie, rwące rzeki, wodospady, miasto piratów z Karaibów, western city i wiele innych wspaniałych atrakcji czeka na najmłodszych. Na Słowacji, w regionie wyżej opisanych kąpielisk warto wybrać się na spacer w góry i odwiedzić słowackie jaskinie np. Jaskinię Lodową.

Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki jest kraina wina – Węgry. Na Węgrzech, podobnie jak na Słowacji jest bardzo dużo basenów termalnych. Na uwagę zasługują: Hajduszoboszlo, Miszkolc-Tapolca, oraz Eger - jako wyjątkowe, renesansowe miasto z basenami i doliną winiarską.


H) Miszkolc-Tapolca to jedno z najsłynniejszych węgierskich kąpielisk. Jest urządzone w naturalnej jaskini kresowej. Termalna woda o temp. 30 stopni C spływa potokami ze skał, tworząc naturalne bicze wodne. Kolejną atrakcją są prądy wodne oraz czyste, pozbawione bakterii powietrze. Baseny wypełnione są lekko radioaktywna wodą, która zawiera m.in. wapń, magnez, brom i jod. Woda posiada doskonałe właściwości lecznicze. Jest to jedyne takie miejsce w Europie, które trzeba koniecznie zobaczyć!


I) Eger – to miasto wina, tańca i wspaniałych basenów, ulokowanych w centralnym parku miejskim. Kompleks Thermal Eger składa się z 6 basenów zewnętrznych, basenu wewnętrznego oraz łaźni tureckiej. Jeden z nich to basen pływacki – olimpijski 50 metrowy, na którym wymagany jest czepek. Pozostała to baseny rekreacyjne. Niecki wypełnione są ciepłą wodą leczniczą o różnych temperaturach. Eger oprócz wód termalnych oferuje liczne zabytki: zamek, minaret turecki, Dolinę Pięknej Pani (Szépasszony völgy)–miejsce pełne winnic. Bardzo często są organizowane festyny i imprezy kulturalne.


źródło: ww.hajduszoboszlo.com.pl/
J) Hajduszoboszlo to gigantyczny obiekt składający się z 11 basenów, 9 zjeżdżalni, których łączna długość przekracza 1km, jeziora do pływalnia łódkami, śródziemnomorskiej plaży ze statkiem pirackim, latarnią morską i promenadą. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci: zjeżdżalnie, sztuczne fale, gejzery wodne.

Nie trać lata, wybierz się już dziś! Kąpiel i zabawa na tych wyjątkowych basenach to sport, rozrywka i odpoczynek. Wycieszka basenowym szlakiem to niesamowita przygoda, której nigdy nie zapomnisz. Polecamy serdecznie.

Portal Infobasen.pl nie organizuje wycieczek. Artykuł ten jest tylko propozycją na wspaniałą "basenową wyprawę".