Chętnych do korzystania z basenów, parków wodnych czy ośrodków termalnych nie brakuje.
W związku z rosnącym popytem na tego typu usługi, budowane są nowe obiekty sportowo-rekreacyjne w Polsce. Oto kilka ciekawych inwestycji:

Termy Warmińskie

 Artykuł  nowe inwestycje w baseny
Źródło: Starostwo Powiatowe w Lidzbarku
Do końca 2012 roku w powiecie lidzbarskim, w sąsiedztwie Góry Krzyżowej, ma powstać inwestycja Termy Warmińskie. Realizacja projektu kosztuje 35 mln euro z czego 17,5 mln euro to wkład Starostwa Powiatowego. Na 18 ha powierzchni będą znajdować się: zespół krytych i otwartych basenów z ciepłą wodą solankową o temp. 27-36 stopni Celsjusza, zapleczem odnowy biologicznej oraz kompleks hotelowo-gastronomiczny.
W głównym budynku będą baseny do celów balneologicznych, z wodą z gorących źródeł geotermalnych, oraz baseny rekreacyjne. W planie są również: sauny, solaria, fitness, jacuzzi, groty solne, gabinety odnowy biologicznej, kręgielnia. Wybudowany ma zostać hotel na 200 osób z restauracją i salami konferencyjnymi. Oprócz basenów mają powstać: park linowy ze ścianką wspinaczkową, boiska sportowe, korty tenisowe, plac zabaw, lodowisko, tereny do paintballu, skatepark, strzelnica golfowa.

Centrum AQUA-ZDRÓJ

 Artykuł  nowe inwestycje w baseny
www.um.walbrzych.pl
W Wałbrzychu u stóp góry Chełmiec powstanie centrum sportowe w skład, którego wchodzić będą: hala widowiskowo-sportowa z zespołem odnowy biologicznej, kryta pływalnia: basen sportowy 25m, basen rekreacyjny – 180m kwadratowych, brodzik dla dzieci - 25 m kwadratowych, sauny suche fińskie i sauna turecka parowa oraz hotel z salą konferencyjną, restauracją i kręgielnią. Koszt projektu to 100ml złotych. Aqua – zdrój ma powstać do 2011 roku.Basen z kominem do nurkowania – Świdnica

 Artykuł  nowe inwestycje w baseny
Fot. UM Świdnica
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy zostanie całkowicie odremontowany. Głównym dodatkiem będzie wieża wodna – komin do nurkowania. Oprócz tego powstaną zjeżdżalnie, sztuczne fale, atrakcje dla dzieci. Remont basenu ma zostać ukończony do 2012 roku.
Basen w kształcie motyla w Zielonej górze

 Artykuł  nowe inwestycje w baseny
Obiekt jest budowany na powierzchni 8 hektarów. Kształt motyla ma być widoczny z lotu ptaka. Kompleks składa się z basenu sportowego – 8 torów 25 metrowych, basenu rekreacyjnego z atrakcjami: ścianka wspinaczkowa, balon o średnicy 15 metrów na który będzie można się wspinać, atrakcje linowe, brodzika dla najmłodszych. Zielona Góra będzie mogła pochwalić się najdłuższą zewnętrzną zjeżdżalnią w Polsce o długości 210 metrów Wewnątrz obiektu też będą zjeżdżalnie: ślimakowa, szerokotorowa i tzw. cebula (zwana również betoniarką) W podziemnej części zaplanowano cztery tory do gry w kręgle i salę fitness.