Baseny termalne
źródło - foto: www.termypodhalanskie.pl/
Termy podhalańskie – nieduży ośrodek rekreacyjny, znajdujący się przy drodze z Krakowa do Zakopanego, w miejscowości Szaflary (bezpośredni zjazd z trasy, zaraz za Nowym Targiem, jadąc w kierunku Zakopanego). Ośrodek składa się z dwóch basenów zadaszonych, dwóch zewnętrznych oraz z jacuzzi, sauny i bufetu. Podczas pobytu na gości czeka wiele atrakcji: masaże i wulkany wodne, zjeżdżalnia płaszczyznowa dla dzieci, bezpłatna sauna oraz gorące jacuzzi. Termy podhalańskie to niedrogi ośrodek, bardzo ładny i czysty. Baseny został wybudowany w 2008 roku, a swoje pierwsze urodziny obchodzi 1 kwietnia 2009. Z powodu swojej lokalizacji, baseny doskonale nadają się do wieczornych wypadów na odpoczynek po pracy. Polecamy wszystkim miłośnikom gorących kąpieli.
Baseny termalne
źródło - foto: www.termabukowina.pl/
Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej - to bardzo duży obiekt rekreacyjny, sportowy i uzdrowiskowy. Cała rodzina znajdzie tutaj coś dla siebie. Dzieci mają do dyspozycji wiele ciekawych zakamarków jakimi są: rwąca rzeka, zjeżdżalnia (rura), brodzik dziecięcy, grzybki i wulkany wodne. Młodzież ma do dyspozycji basen sportowy, a chwile relaksu może spędzić w jacuzzi. Starsi natomiast mogą odpoczywać i korzystać z profesjonalnych masaży wodnych. Baseny w bukowinie tatrzańskie mogą bez problemu konkurować ze słynnymi słowackimi termami. Jest to przepiękny obiekt, który każdy choć raz powinien odwiedzić. Niestety baseny nie są tanie, a minimalny czas na jaki możemy wykupić bilet wstępu to dwie i pół godziny.

Baseny termalne
źródło - foto: www.termyuniejow.pl/
Termy Uniejów - znajdują się województwie łódzkim, w miejscowości Uniejów. Woda solankowa zasilajaca kompleks płynie z głębokości dwóch kilometrów i ma temperaturę 34 stopni C. Solanka posiada właściwości lecznicze między innymi pomaga w schorzeniach: reumatoidalnych, ortopedycznych, skóry, nerwobólach, dyskopatii i nerwicy. Zespół basenowy jest otwarty od lipca 2008. Termy mieszczą się w okolicy XIV wiecznego zamku.

Podsumowywując:
Polskich basenów termalnych jest wciąż mało, jak na kraj o tak dużym obszarze terenów górskich. Na pewno wynika to z trudności otrzymania zgody na eksploatację źródeł wodnych oraz z ogromnych nakładów finansowych, niezbędnych do budowy takiego ośrodka. Pomimo dużej konkurencji słowackich basenów, polskie termy nie narzekają na brak zainteresowania. W weekendy jest bardzo tłoczno. Z popularności basenów termalnych wynika jak wielka jest potrzeba budowy nowych ośrodków. Miejmy więc nadzieję, że w przyszłości dorównamy ilością słowackim termom.